Участь викладачів кафедри у круглому столі «Страховий стаж. На що впливає?»
На базі Уманської філії Черкаського обласного Центру зайнятості за ініціативою міського голови м. Умань 20 грудня 2023 року відбувся круглий стіл «Страховий стаж. На що впливає?», в якому взяли участь викладачі кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності УНУС.
Модератором даного заходу була начальник управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради Галина КУЧЕР, яка зазначила важливість обізнаності населення із різними видами соціальних виплат; державними програмами; впливом соціальних виплат на нарахування пенсій; можливості отримання державної підтримки особам, що не мають права на пенсію та інші важливі питання для кожного громадянина України.
До порядку денного було включено важливі питання, а саме:
- з інформацією щодо важливості страхового стажу виступив начальник відділу обслуговування громадян № 4 (сервісний центр) Головного управління ПФУ в Черкаській області Анатолій КУЗНЕЦЬ;
- з інформацією про умови, за яких громадяни можуть стати на облік у Державний центр зайнятості; на які види допомог має право кожен; які терміни виплати соціальних допомог; які є державні програми сприяння зайнятості населенню, ваучери на навчання, бізнес-проєкти та іншою корисною інформацією виступив директор Уманської філії Черкаського обласного Центру зайнятості Артем САВЕНКО;
- з інформацією щодо процедури нарахування та купівлі страхового стажу виступила начальник Уманської ДПІ ГО ДПС в Черкаській області Катерина МОВЧАН;
- з інформацією щодо процедури призначення соціальних допомог виступила начальник відділу призначення соціальних допомог Людмила РИБАК;
- з інформацією щодо роботи недержавного пенсійного фонду виступила представник недержавного пенсійного фонду Ольга СТОРОЖУК.
Соціальний захист є невідʼємною складовою політики держави, відповідальної за добробут, розвиток і безпеку своїх громадян; це той чинник, від ефективності якого залежить розвиток будь-якого суспільства.
Особливо актуальна отримана на даному заході інформація буде для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів за спеціальностями 232 «Соціальне забезпечення» та 076 «Підприємництво та торгівля», оскільки професійне майбутнє випускників саме цих спеціальностей повʼязане із соціальним захистом та підприємництвом.
Такі заходи є вкрай важливими як для представників підприємництва, так і для найманих працівників, оскільки одним з важливих напрямів розвитку суспільства є соціальний захист населення як один із напрямів соціальної політики. В умовах проведення багатьох реформ суттєво порушується баланс інтересів різних верств населення, прошарків і класів, що веде до негативних соціально-економічних наслідків, подолання яких є можливим за допомогою різних форм та методів системи соціального захисту населення.
Інна ЧЕРНЕГА,
професор кафедри підприємництва,
торгівлі та біржової діяльності