Остання редакція: 08 листопада 2019

ЗНАЙОМСТВО З ІСТОРІЄЮ НАШОГО МІСТА

Студенти 1 та 2 курсу спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» на чолі зі своїми кураторами Оленою Жарун та Інною   Чернегою відвідали Василіанський монастир. Студентам була проведена цікава і захоплююча екскурсія таємничим підземеллям.
Незвідана Україна – підземне місто під Уманню існує вже понад три століття. Щороку тут знаходять стародавні ходи, погреби, підвали та катакомби. Підземні ходи відшукали просто під центральною площею міста. Міська влада замовила експертизи, щоб з'ясувати, до якого часу належить нещодавно виявлене підземелля. На місці знахідки планують зробити музей.

Підземні ходи під Уманню утворюють справжнє містечко, їх вирили місцеві, щоб оборонятися від ворогів ще три століття тому – це одна з версій істориків, проте, хто і як викопав ці підземелля, які пронизують усе місто, достеменно невідомо.

Такі підземелля є і на території Василіанського монастиря – найстарішої споруди міста, датованої 1765 роком. Відшукали їх минулого століття. На визначення їхньої довжини пішло кілька десятків років. З'ясувалося, що підземні ходи виводять далеко за місто.

Два роки тому ці підземелля відкрили для туристів. Історики вважають, що катакомби створили ченці, аби мати змогу втекти під час Коліївщини – національно-визвольного повстання.

"Ченці вже знали, що буде з ними після повстання Залізняка і Гонти, і заздалегідь готували ходи, аби просто втекти із монастиря", – пояснює директор державного історико-архітектурного заповідника "Стара Умань" Владислав Давидюк.

Науковці впевнені, що вже понад три століття Умань ховає під собою справжнє підземне місто. Кажуть, існувала навіть карта цих ходів, яку склав відомий археолог Василь Стефанович.

Куратор 11-пт групи к.е.н., доцент Олена Жарун,

Куратор 21-пт групи к.е.н., доцент Інна Чернега