Остання редакція: 12 січня 2016

Історія розвитку кафедри

Курс економіки сільського господарства викладався з часу перетворення Головного училища садівництва в Уманське училище землеробства і садівництва. Ініціатором його впровадження був кандидат наук, статський радник П.А. Загорський, який тривалий час викладав сільськогосподарську економіку.

У1929 р. на базі кабінету економії було створено кафедру економіки та організації сільськогосподарського виробництва. Її першим завідувачем був професор Ф.П. Клевайчук, а потім - кандидат економічних наук І.П. Шевчук.

Після Великої Вітчизняної війни кафедрою завідували доценти М.І. Янушкін, З.С. Безуглий, А.П. Кальєнін. Під їх керівництвом було відновлено навчальну роботу і розпочато наукові дослідження з питань економіки сільськогосподарського виробництва.

З 1956 по 1972 рр. очолював кафедру економіки к.е.н., доцент А.О. Мірошник. З 1957 р. економіку сільського господарства викладає М.І. Єрін. У 1972 р. кафедра економіки сільського господарства виділилася в самостійний підрозділ, її очолив професор, к.е.н. М.І. Єрін.

З відкриттям економічного факультету курс економіки сільського господарства на бухгалтерському відділенні веде ректор Уманського СГІ, заслужений працівник вищої школи України., професор, д.е.н. О.І. Здоровцов. З 1964 р. на кафедрі ведеться підготовка кадрів через аспірантуру. О.І. Здоровцов - провідний спеціаліст з питань трудових ресурсів і продуктивних сил в аграрному секторі України. Нагороджений орденом Дружби народів, Почесною грамотою Президії Верховної Ради України, медалями, заслужений працівник вищої школи України.

Він автор і співавтор багатьох підручників, навчальних посібників з питань економіки і організації аграрного виробництва, ряду монографій і довідників, окремих брошур, рекомендацій. Серед яких підручники: «Обчислення собівартості продукції в колгоспах» (1959 р.), «Наукова організація праці в сільськогосподарських підприємствах» (1979 р.), «Наукова організація, нормування і оплата праці в сільськогосподарських підприємствах» (1984 р.), «Економіка сільського господарства» (1984 р.), «Економіка сільського господарства (1993 р.), «Аграрні соціально-трудові відносини» (1997 р.), «Аграрна економіка» (2005 р.); навчальні посібники «Ефективність використання ресурсів в сільському господарстві» (1986 р.), «Наукова організація і нормування праці в сільськогосподарських підприємствах» (1979 р.), ілюстративні матеріали з економіки сільського господарства (1994 р.) та багато інших. Загальний список його наукових праць перевищує 250 найменувань.

У нових економічних умовах незалежної України О.І. Здоровцов направляє свої зусилля на підготовку економічних кадрів, здатних подолати всі економічні перешкоди і піднести економіку нашої держави до гідного для України рівня.

З 1984 р. до 2002 р. кафедрою завідує професор, к.е.н., заслужений економіст України Б.П. Дмитрук. Викладачі кафедри проводять інтенсивні наукові дослідження з актуальних питань аграрної економіки, розробляють рекомендації з економічних проблем переходу до ринку, видають підручники, монографії, методичні посібники. Кафедра здійснює постійний зв'язок з виробництвом. Викладачі кафедри організовують і проводять економічні конференції, семінари, надають практичну допомогу агропромисловим формуванням виробництва. Налагоджено зв'язки з ученими економістами Польщі, Англії, Франції, США.

У 2002 р. на базі кафедри економіки було створено кафедри менеджменту ЗЕД і економіки, яка із серпня 2002 р. працює в новому навчальному корпусі.

З 2002 р. кафедру економіки очолює професор, к.е.н., заслужений працівник сільського господарства України Семенда Дмитро Костянтинович, автор посібника «Економіка підприємства» (2007 р.) та співавтор підручника «Аграрна економіка» (2005 р.), «Економіка підприємства: Альбом наочних матеріалів» (2009 р.) та «Економіка підприємства» (2014 р.). Підручники та посібники з грифом Міністерства освіти і науки України і рекомендовані як підручники та посібники для студентів вищих навчальних закладів. Автор колективної монографії «Актуальні проблеми АПК» (2009 р.).

На кафедрі працюють 2 доктори наук, 2 професори, 9 доцентів, 1 старший викладач, 3 викладачі, 1 лаборант.