Остання редакція: 05 квітня 2016

Науковий семінар на тему «Трансформація земельних відносин та її вплив на ефективність діяльності сільськогосподарських підприємств Уманського району»

На кафедрі економіки відбувся науковий семінар «Актуальні проблеми АПК» на тему «Трансформація земельних відносин та її вплив на ефективність діяльності сільськогосподарських підприємств Уманського району».

В семінарі взяли участь начальник управління агропромислового розвитку Уманської райдержадміністрації Валентина Олексіївна Мовчанюк, завідувач кафедри економіки, к.е.н., професор, заслужений працівник сільського господарства України Дмитро Костянтинович Семенда, викладацький склад кафедри економіки та менеджменту організації, аспіранти, студенти ІІ-ІV курсів факультету економіки і підприємництва Уманського національного університету садівництва.

На науковому семінарі були розглянуті такі основні питання: історичні етапи розвитку земельних відносин та сучасний їх стан у реформованих сільськогосподарських підприємствах Уманського району Черкаської області (доповідав завідувач кафедри економіки, к.е.н., професор, заслужений працівник сільського господарства України Дмитро Костянтинович Семенда); питання трансформації земель сільськогосподарського призначення Уманського району Черкаської області, які набувають особливої актуальності в період становлення ринку землі; питання щодо розміру орендної плати на землі сільськогосподарського призначення; зняття мораторію на продаж землі (доповідала начальник управління агропромислового розвитку Уманської райдержадміністрації Валентина Олексіївна Мовчанюк); соціально-економічні наслідки реформування земельних відносин (доповідала студентка 41-е групи факультету економіки і підприємництва Марина Дубина).

Цікавою була доповідь Марини Дубини «Економічна ефективність використання землі в сільськогосподарських підприємствах Добровеличківського району».

Особливої актуальності на семінарі набула дискусія про основні проблеми зняття мораторію на продаж землі, розміру орендної плати на землі сільськогосподарського призначення, в обговоренні якої взяли активну участь начальник управління агропромислового розвитку Уманської райдержадміністрації Валентина Олексіївна Мовчанюк, к.е.н., доцент кафедри економіки Микола Анатолійович Коротєєв, к.е.н., доцент кафедри менеджменту організації Ігор Анатолійович Бутило.