Меню
Остання редакція: 09 вересня 2021

Виховна робота

Організація виховної роботи зі студентами на кафедрі підприємництва, торгівлі та біржової діяльності

Важливою ланкою реалізації виховного потенціалу є кафедра. На кафедрі підприємництва, торгівлі та біржової діяльності планують, визначають мету і завдання виховної роботи, і організаційні принципи, керуючись Положенням про організацію виховної роботи в Уманському національному університеті садівництва; індивідуальними планами роботи викладачів; планами роботи кураторів академічних груп; Законом України «Про вищу освіту» та іншими нормативними документами з актуальних проблем виховання студентської молоді, враховуючи специфіку навчального закладу та потреби студентів.

Виховна робота кафедри полягає в формуванні професійних якостей сучасного спеціаліста як людини, особистості, проведення професійно-орієнтаційної, інформаційно-просвітницької, культурно-виховної роботи серед студентів, розвитку їх творчих та інтелектуальних здібностей, залученні до різноманітної діяльності за інтересами, участі в культурно-освітній, спортивно-оздоровчій та інших видах діяльності; сприянні роботі ради студентського самоврядування факультету економіки і підприємництва та навчального закладу в цілому.

Куратор академічної групи разом із старостою академічної групи складає план виховної роботи на навчальний рік, який затверджує заступник декана факультету із виховної роботи. Цей план узгоджується з проректором з виховної роботи та радою факультету.

План організаційно-виховної роботи куратора академічної групи передбачає знайомство куратора зі студентами академічної групи, виявлення їх інтересів, запитів (перший курс); проведення зустрічей зі студентами групи, індивідуальних бесід, зборів групи щодо якісного навчання; ознайомлення з правами і обов'язками студентів; ознайомлення студентів з "Правилами внутрішнього розпорядку", умовами проживання в гуртожитках, вимогами Статуту вищого навчального закладу; організацію виховної роботи серед студентів групи; організацію та проведення зустрічей студентів академічної групи з державними діячами, працівниками культури і мистецтва, правоохоронних органів, органів охорони здоров'я; відвідування студентами музеїв, театрів, естрадно-концертних програм, художніх виставок, екскурсій.

З метою формування професійної компетенції у студентів особлива роль викладачами кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності приділяється зустрічам з практиками, де вони своїми секретами підприємницької майстерності та життєвим досвідом діляться під час наукового семінару «Актуальні проблеми АПК на сучасному етапі».

Ознайомлення студентів з пам’ятками історико-культурної та архітектурної спадщини Уманщини відбувається під час екскурсій. Подібні екскурсії сприяють розширенню кругозору студентів, формуванню культурно-естетичних смаків, залученню до світу історичної минувшини.

Студенти  не  залишаються осторонь історичних подій, які відбуваються на сході України, адже громадянський обов’язок кожного українця - допомогти та підтримати бійців Збройних сил України, всіх військових формувань, що захищають нашу Батьківщину та нашу свободу. Серед воїнів АТО багато випускників Уманського НУС, в їх числі і студенти.

УНУС є ініціатором громадських акцій, метою яких є допомога нашим воїнам. В рамках акції "Допоможи українському військовому" студентами були зібрані миючі засоби, теплі речі, домашня консервація та ін., що згодом доставлять у зону АТО.  Під час таких акцій  патріотичною атмосферою переймається кожен студент змінюється, стає добрішим та усвідомлює, що нас всіх об’єднує спільна історія, нація, душа. 

Одним із основних напрямків виховної роботи з молоддю в Уманському національному університеті садівництва є активна популяризація здорового способу життя та занять спортом. Студенти щорічно стають учасниками свята, присвяченого спорту, здоров’ю та дружбі, яке відзначається в Білогрудівському лісі та стало уже традиційним. Студенти беруть активну участь у різноманітних спортивних естафетах, змаганнях з футболу, волейболу…

З метою унаслідування прикладу відбуваються наукові семінари, приурочені  видатним вченим, які зробили вклад у розвиток нашого університету.

Організовуючи конкурс «Студентський лідер факультету економіки і підприємництва», Уманський національний університет садівництва надає можливості студентам для саморозвитку й розкриття наукових, спортивних і творчих талантів. Творчо мислити, прагнути пізнавати незвідане, висувати перед собою досяжну мету і добиватися свого – таким має бути кредо сучасного студента. 

Невід'ємною складовою виховної роботи є залучення студентів до громадських робіт.

Організовуються і проводяться корпоративи, присвячені Дню студента, Новорічним святам, що стануть для студентів тим загальним приємним спогадом, до якого вони подумки повертатимуться ще не один рік, а можливо і все життя!!!

В рамках профорієнтаційної роботи організовується День відкритих дверей – це свято, на якому ми завжди раді знайомству з майбутньою студентською молоддю. Гостинно відкриваючи двері, ми запрошуємо всіх побачити реальне життя студентів. 

Завдяки волонтерській роботі у студентів формується відчуття відповідальності та небайдужості. Ніколи раніше в Україні так активно не розвивався волонтерський рух, коли без жодної винагороди, люди допомагають тим, хто боронить їхній мир та спокій. З початком військових дій на Сході України науково-педагогічний колектив та студенти надають всебічну допомогу українській армії - УНУС є ініціатором громадських акцій, метою яких є допомога нашим воїнам.

Небайдужі уманчани об’єдналися для спільної доброї справи — плести маскувальні сітки для військових у зоні АТО, адже вільних рук і матеріалів для плетення сіток обмаль. Приєднатися до людей доброї волі – стати волонтерами – вирішили і наші студенти.

Під час виховних годин студенти беруть участь у психологічних тренінгах, які проводяться практичним психологом університету Валентиною Мазуренко за участі кураторів. Метою таких тренінгів є налагодження сприятливого психологічного клімату в групі; згуртованість колективу групи; розвиток вміння взаємодіяти один з одним, знаходження спільного між учасниками; усвідомлення кожним учасником тренінгу власної індивідуальності і водночас важливості для колективу групи.

Незалежно від професійної спрямованості, від роду діяльності, людина має бути небайдужа до мистецтва, адже мистецтво виявляє кращі сторони душі людини. Тому з метою прояву талантів проводяться різноманітні конкурси. Це  «Студентська весна», фотоконкурси на різну тематику та ін. 

Останні новини

Секційне засідання Всеукраїнської студентської наукової конференції на кафедрі підприємництва, торгівлі та біржової діяльностіЧитати повністю

Секційне засідання Всеукраїнської студентської наукової конференції на кафедрі підприємництва, торгівлі та біржової діяльності

Читати повністю

Всі новини