Меню
Остання редакція: 09 вересня 2021

Виховна робота

Організація виховної роботи зі студентами на кафедрі підприємництва, торгівлі та біржової діяльності

Важливою ланкою реалізації виховного потенціалу є кафедра. На кафедрі підприємництва, торгівлі та біржової діяльності планують, визначають мету і завдання виховної роботи, і організаційні принципи, керуючись Положенням про організацію виховної роботи в Уманському національному університеті садівництва; індивідуальними планами роботи викладачів; планами роботи кураторів академічних груп; Законом України «Про вищу освіту» та іншими нормативними документами з актуальних проблем виховання студентської молоді, враховуючи специфіку навчального закладу та потреби студентів.

Виховна робота кафедри полягає в формуванні професійних якостей сучасного спеціаліста як людини, особистості, проведення професійно-орієнтаційної, інформаційно-просвітницької, культурно-виховної роботи серед студентів, розвитку їх творчих та інтелектуальних здібностей, залученні до різноманітної діяльності за інтересами, участі в культурно-освітній, спортивно-оздоровчій та інших видах діяльності; сприянні роботі ради студентського самоврядування факультету економіки і підприємництва та навчального закладу в цілому.

Куратор академічної групи разом із старостою академічної групи складає план виховної роботи на навчальний рік, який затверджує заступник декана факультету із виховної роботи. Цей план узгоджується з проректором з виховної роботи та радою факультету.

План організаційно-виховної роботи куратора академічної групи передбачає знайомство куратора зі студентами академічної групи, виявлення їх інтересів, запитів (перший курс); проведення зустрічей зі студентами групи, індивідуальних бесід, зборів групи щодо якісного навчання; ознайомлення з правами і обов'язками студентів; ознайомлення студентів з "Правилами внутрішнього розпорядку", умовами проживання в гуртожитках, вимогами Статуту вищого навчального закладу; організацію виховної роботи серед студентів групи; організацію та проведення зустрічей студентів академічної групи з державними діячами, працівниками культури і мистецтва, правоохоронних органів, органів охорони здоров'я; відвідування студентами музеїв, театрів, естрадно-концертних програм, художніх виставок, екскурсій.

З метою формування професійної компетенції у студентів особлива роль викладачами кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності приділяється зустрічам з практиками, де вони своїми секретами підприємницької майстерності та життєвим досвідом діляться під час наукового семінару «Актуальні проблеми АПК на сучасному етапі».

Ознайомлення студентів з пам’ятками історико-культурної та архітектурної спадщини Уманщини відбувається під час екскурсій. Подібні екскурсії сприяють розширенню кругозору студентів, формуванню культурно-естетичних смаків, залученню до світу історичної минувшини.

Студенти  не  залишаються осторонь історичних подій, які відбуваються на сході України, адже громадянський обов’язок кожного українця - допомогти та підтримати бійців Збройних сил України, всіх військових формувань, що захищають нашу Батьківщину та нашу свободу. Серед воїнів АТО багато випускників Уманського НУС, в їх числі і студенти.

УНУС є ініціатором громадських акцій, метою яких є допомога нашим воїнам. В рамках акції "Допоможи українському військовому" студентами були зібрані миючі засоби, теплі речі, домашня консервація та ін., що згодом доставлять у зону АТО.  Під час таких акцій  патріотичною атмосферою переймається кожен студент змінюється, стає добрішим та усвідомлює, що нас всіх об’єднує спільна історія, нація, душа. 

Одним із основних напрямків виховної роботи з молоддю в Уманському національному університеті садівництва є активна популяризація здорового способу життя та занять спортом. Студенти щорічно стають учасниками свята, присвяченого спорту, здоров’ю та дружбі, яке відзначається в Білогрудівському лісі та стало уже традиційним. Студенти беруть активну участь у різноманітних спортивних естафетах, змаганнях з футболу, волейболу…

З метою унаслідування прикладу відбуваються наукові семінари, приурочені  видатним вченим, які зробили вклад у розвиток нашого університету.

Організовуючи конкурс «Студентський лідер факультету економіки і підприємництва», Уманський національний університет садівництва надає можливості студентам для саморозвитку й розкриття наукових, спортивних і творчих талантів. Творчо мислити, прагнути пізнавати незвідане, висувати перед собою досяжну мету і добиватися свого – таким має бути кредо сучасного студента. 

Невід'ємною складовою виховної роботи є залучення студентів до громадських робіт.

Організовуються і проводяться корпоративи, присвячені Дню студента, Новорічним святам, що стануть для студентів тим загальним приємним спогадом, до якого вони подумки повертатимуться ще не один рік, а можливо і все життя!!!

В рамках профорієнтаційної роботи організовується День відкритих дверей – це свято, на якому ми завжди раді знайомству з майбутньою студентською молоддю. Гостинно відкриваючи двері, ми запрошуємо всіх побачити реальне життя студентів. 

Завдяки волонтерській роботі у студентів формується відчуття відповідальності та небайдужості. Ніколи раніше в Україні так активно не розвивався волонтерський рух, коли без жодної винагороди, люди допомагають тим, хто боронить їхній мир та спокій. З початком військових дій на Сході України науково-педагогічний колектив та студенти надають всебічну допомогу українській армії - УНУС є ініціатором громадських акцій, метою яких є допомога нашим воїнам.

Небайдужі уманчани об’єдналися для спільної доброї справи — плести маскувальні сітки для військових у зоні АТО, адже вільних рук і матеріалів для плетення сіток обмаль. Приєднатися до людей доброї волі – стати волонтерами – вирішили і наші студенти.

Під час виховних годин студенти беруть участь у психологічних тренінгах, які проводяться практичним психологом університету Валентиною Мазуренко за участі кураторів. Метою таких тренінгів є налагодження сприятливого психологічного клімату в групі; згуртованість колективу групи; розвиток вміння взаємодіяти один з одним, знаходження спільного між учасниками; усвідомлення кожним учасником тренінгу власної індивідуальності і водночас важливості для колективу групи.

Незалежно від професійної спрямованості, від роду діяльності, людина має бути небайдужа до мистецтва, адже мистецтво виявляє кращі сторони душі людини. Тому з метою прояву талантів проводяться різноманітні конкурси. Це  «Студентська весна», фотоконкурси на різну тематику та ін. 

Останні новини

Онлайн-лекція наукового співробітника галузі центру підприємництва та технологій Sutardja, Інженерного коледжу Каліфорнійського університету RICK RASMUSSEN на тему: «Entrepreneurial Frameworks»Читати повністю

Онлайн-лекція наукового співробітника галузі центру підприємництва та технологій Sutardja, Інженерного коледжу Каліфорнійського університету RICK RASMUSSEN на тему: «Entrepreneurial Frameworks»

Читати повністю

Всі новини